| Skumpete a întrebat:

Cer parerea vostra URGENT! M-am indragostit de un baiat si vreau sa-i spun ca-l plac dar nu stiu unde? la un suc la pizza etc, sau pe un site de >socializare?Funda

Răspuns Câştigător
| DnFn a răspuns:

Buna Skumpete.
Nu dai prea multe detalii despre situatie. va cunoasteti deja?
Daca nu, incearca sa vorbesti cu el pe mess/facebook si invita-l doar sa iesiti afara, la un suc, un film etc ...Vezi cum reactioneaza in acele momente petrecute cu tine, si incearca sa il iei de mana. Daca accepta si mai bine. La sfarsitul intalnirii poti sa ii dai un pupic pe buze de " la revedere ". Daca a 2-a zi e totul ok, va intalniti din nou si ii spui ce ai pe suflet. Daca te refuza sa il tii de mana sau sa il pupi ..eu zic ca nu are rost sa ii spui ca il placi! Succes

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

La meci?
Hai ca e romantic happy... oarecum

| ioanaioana a răspuns:

Daca nu il cunosti prea bine, nu ii spune pe un site de socializare. Dar chiar daca il cunosti destul de bine, ar fi mai ok sa ii spui in fata, poti sa ii vezi reactia.
Baftawinking

Apropo: imi place ca esti curajoasa, eu nu cred ca as putea face asta vreodata...de fapt am facut asta odata dar am fost mai mult "constransa"hee hee

| Crissu3005 a răspuns:

O plimbare cred ca ar fi cel mai ok. Daca iti raspunde la sentimente puteti merge dupa si la suc si la pizza. Daca nu iti raspunde va fi ciudat, va fi mai jenant intr-un local.

| Skumpete explică (pentru Crissu3005):

Dar pe site de socializare?>

| Crissu3005 a răspuns (pentru Skumpete):

E mult mai bine fata in fata, spargi gheata putin, dar daca esti mai timida alta varianta nu prea mai ai.

| Alexxxxx1 a răspuns:

Bun deci hai sa-mi dau si eu cu parerea, fiind baiatbig grin
In primul rand cum s-a mai spus, exista 2 cazuri: 1 il cunosti ft bine sau 2 nu il cunosti prea bine...
La cazul intai: cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui fata in fata, intr-un parc sau plimbanduva pe undeva...
La cazul 2: intri in vorba cu el(pe mess, face) la inceput, si dupa o saptamana(in care va cunoasteti) ii spui-poti si pe messenger, face... Eu sincer am aflat de la o prietena(in curs de realizare a relatieilaughing ) printrun mesaj... dar mi-ar fi placut sa fi fost fata in fatawinking