| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate recomanda un distro bun de Linux (XFCE sau MATE) care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
Sa poata rula lejer 4x masina virtuala (pe procesor partajat, 512mb ram bucata, tot Linux);
Sa suporte codeblocks si programele de la JetBrains (WebStorm si RubyMine in principiu)
Sa consume sub 500mb RAM pe 64-bit (testat Xubuntu ruleaza pe ~200mb RAM la 32-bit)
Sa ruleze pe discuri logice si sa am optiunea aceasta in setup.
De preferat Debian dar si Arch e ok.

Răspuns Câştigător
| Ungureanu_Radu_1964 a răspuns:

1. Linux Mint
2. elementary OS
3. deepin
4. LXLE
5. Raspbian (Acum si x86)
6. Window Maker Live

Sper ca am ajutat! Funda?