| Mijai9050 a întrebat:

Cum credeti ca as putea sa prind "tupeu"? Nu ma refer la tupeul ala jegos, ma refer ca sa am tupeu sa ma duc la o fata,sa nu mai fiu bataia de joc a tuturor, cred ca ati inteles la ce ma refer... Ofer funda, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Păi de ce să n-ai? fata aia nu e om ca tine? te mănâncă? acu nu te duci direct „bună ce faci" că logic că te duci degeaba, dar te bagi și tu cu o chestie banală în seamă gen știi unde e locu cutare și atunci poți continua dacă ești în școală de exemplu „tu ce clasă ești? ce profil? aaaa, și cum e? te-ai acomodat? ce profi ai? ai profa cutare? mie mi se pare așa și așa" etc. gen pnm ce-i așa greu să comunici laughing
iar cât timp te impui, cel mai bine prin replici ironice și acide n-o să-și bată nimeni joc de tine, trebuie să impui respect, să arăți că nu bagi în seamă orice ratat și că nu-ți pasă de ce zice orice nulitate. ori ignori cu o atitudine care să-i dea de înțeles că nu te cobori la nivelu ăla, ori îi răspunzi diplomat dar usturător. poți face și ceva cursuri de lupte și autoapărare ca în cazu în care te confrunți cu ceva țărani care sar să te bată să nu stai ca oaia speriată și să fii capabil să te aperi

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Acel tupeu nu vine din senin.
Sfatul meu pentru tine este si sfatul pe care îl ofer fetelor, și anume să fii tu însuți, să te redai pe tine, să ai un comportament natural.
Cat timp nu permiți ca anumite persoane să te ia de sus, nu vei fi bataia de joc a nimănui.
Trebuie doar să te regăsești pe tine, sa iti constientizezi plusurile si minusurile ( cu totii avem puncte slabe, nu îti face griji) si să te accepti asa cum ești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vei da piept cu responsabilitatile te vei dezgheta tu.Nu ai nevoie de tupeu ca sa impui respect sau sa te duci la o gagicahappy

Răspuns utilizator avertizat