| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, Cum pot deveni mai cu tupeu/șmecher? M-am săturat să fiu luat de prost la liceu de colegi, țin să menționez că am vârsta de 17 ani jumătate. Sala/boxul ajută la așa ceva?

Dau fundă, Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera invatatul, sa ii eclipsezi pe toti cu inteligenta ta, cu notele mari si cu admiratia profesorilor si colegilor, ca atunci nu mai au tupeu sa te ia de prost, dimpotriva!
Boxul nu ajuta la nimic, ca se unesc 2-3 si te bat pana te lasa lat.
Sala nici atat, doar inteligenta poate sa-i puna pe toti la pamant si sa-i tina la departare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai papagal nu forta

| NR4JMONN a răspuns:

Nu trebuie sa devi cu tupeu sau mai smecher decat alti deoarece orice om are cate o ploblrma si pur si simplu nu se rezolva doar cu cearta poti sai spui dirigintei sau mai bine pur si simplu nu mai te baga in seama cu ei

| anonim_4396 explică (pentru NR4JMONN):

Dacă nu mă bag in seama cu ei e m ai rău în moment ce te vede stând prost... i-am spus și dirigintei și s au potolit doar câteva săptămâni și au început iar, totuși nu m ai sunt copii mici ca la gimnaziu să asculte de profesor etc, eu sunt la profesională unde e numai șmecheri.