| Yyiuff a întrebat:

Salut TPU! Cum pot să "agăț o fată"
Sunt clasa a IX a pe filologie.
Eu sun un băiat mai timid cu unele persoane și în general cu necunoscuți.
Fata este una "băiețoasă" adică emancipata.
Nu pre m-am băgat cu ea în seamă dar simt o atracție puternică pentru ea.
De precizat că am 16 ani și suntem în aceeași clasă.As aprecia mult orice răspuns, pas cu pas.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incepe prin a face contact vizual cu ea, salut-o si zambeste-i.
Daca iti radpudne inapoi, o poti intreba ce face....cum se descirca la mate sau la un alt obiect, ce-i place mai mult ei samd.
Conversatiile despre materiile favorite sau despre neclaritati la anumite materii sunt cele mai frecvente in a intra in discutie cu cineva.

Vin totusi si intreb: de ce-ti palce tie o fata total opusa tie: galagioasa, tupeista, baietioasa?
Cat despre cat de emanicpata este ma abtin, fiindca comportamnetul beietos nu este o caracteristica a emanciparii, ci una rebela, independenta, smechera.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum simți atracția?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai glumet
Fetelor le.place sa fie bagate in seama
Fa tu primul pas
Ele nu o sa il faca in locul tau
Te asteapra
Dar daca tu nu vb cu ele
Ea o sa mearga la altul

| cristianvalentin337 a răspuns:

Parerea mea este sa ti-o scoti din cap. nu e bine sa fii cu cineva din aceeasi clasa. plus daca zici ca e baietoasa inseamna ca nu e cine stie ce, sunt fete mai calumea

| ajutorsocial a răspuns:

Incearca sa o cuceresti prin tandrete si credinta. un gest remarcabil este sarutul in fata bisericii. mergeti la intalniri, cumpara-i busuioc si da-o cu mir cu fiecare icazie. SUB NICIO FORMA SA NU TE APROPII DE EA PRIN ACTIVITATI NECURATE, spre exemplu igaram, facebuc, sex