| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, nu știu dacă mă voi face înțeles, dar voi încerca. Eu muncesc în Anglia într-un depozit și vă dați seama că într-un depozit că vrei, că nu vrei, tot ai tangente cu persoane. No și de vreo 3 săptămâni s-a angajat o fată, din câte am înțeles e din Lituania, deci...e străină. În fine, problema mea este că în viața mea (am imediat 20 de ani) n-am mai simțit o așa atracție pentru o fată cum simt pentru ea. Și nu-i neapărat vorba că sunt timid, dar efectiv sunt conștient că nu pot fi cu ea. Simt și văd că nu sunt pentru ea. Acum, întrebarea mea este, cum pot face ca să îmi schimb singur gândirea în legătură cu ea? Gen, să nu mai am vreo 'dependența' pentru ea. Pentru că efectiv nu pot lucra din cauza ei. Mă împiedic, greșesc în multe situații când o văd prin zonă, etc. Mulțumesc

6 răspunsuri:
| AcelasiDarNuMereu explică (pentru mgtow):

Habar n-am ce mi-ai trimis, pentru ca nu-mi deschide nimic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știu cum este. Când apărea ea, nu mai puteam să vorbesc căci creierrul nu mai emitea propoziții. Pentru mine creierul este un PC, iar vorbele se asamblează la un nivel mai jos, în cod mașină. și apoi se emit. Eram perturbat până la acel nivel profund, Iar când încercam să emit cuvintele, de emoție mi se uscau corzile vocale. Acestea ca să poată vibra trebuie să fie suficient de umede, dacă ai văzut la TV, cei ce vorbesc au lângă ei un pahar de apă ca să bea o inghițitură, ca să le umezească în timp ce alunecă apa pe gât în jos. Mi se uscau corzile vocale și când încercam să vorbesc, nu ieșeau sunete ieșea un fel de hârâit.
Ca să scapi de asta, încearcă să schimbi câteva vorbe cu ea. Să vă întâlniți. Eu am întâlnit asemenea cupluri efemere în vest. Le făceam prognoza. Nu veți rămâne împreună toată viața.
Răspundeau, Știm, dat nu ne pasă. Așa cum spui, nu e de tine.
Ei și, viața este frumoasă, să o trăiești acum! Această vârstă de 20 de ani nu se mai întoarce! O să fiți un timp împreună, și apoi se va întoarce fiecare în țara lui. Dar va rămâne o amintire plăcută pentru toată viața ce urmează. Sau cine știe, poate fi și mai mare dandanaua. Până nu te întâlnești cu ea, vei suferi la fel,
Dar mai poți și așa. Să te muți la alt depozit.
Dar știi ce se va întâmpla acolo. Acolo va lucra o suedeză.
Vakra svenska flikka! Și vei păți la fel!
Du-te la ea și spune-i ai lov iu când treci pe lângă ea prin depozit. Dar acum, 5 minute de întârziere e mult în treaba asta.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru sadrian46):

Văd că nu m-ați înțeles. Eu vreau să știu ce pot face ca să fiu 'imun' când e prin preajma mea. Pentru că repet, nu îmi permit să fiu împreună fu ea, dar vreau neapărat să știu cum mi-o pot scoate din gânduri... inimă..etc Sper că m-ați înțeles.

| sadrian46 a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Te-am înțeles. Caută motive să o urăști. A fost o situație în care am procedat așa.

| Andreeush a răspuns:

Ai încercat să vorbești cu ea?