| UngureanuR a întrebat:

cum pot scapa de cosuri si de punctele negre de pe fata, aplic creme recomandate de medicul de familie, ba chiar am mers si la magazine naturiste... Dar degeaba, nu functioneaza. Sper sa ma ajutati voi, rog seriozitate. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Majoritatea adolescentilor intalnesc aceasta problema.
Sfatul meu, este sa te duci la o cosmetica, sa o rogi sa iti faca programare pentru un tratament facial impotriva cosurilor si punctelor negre. Eu asa am reusit.
De asemenea, daca nu vrei sa te duci la cosmetica, incearca acasa sa iti fierbi ceai de musetel, cat de natural posibil, apoi il pui intr-un vas mare sau lighean, te apleci cu capu peste si pui un prosop deasupra capului, astfel incat ti se vor deschide porii, iar apoi, te speli pe maini bine cu sapun antibactrian, iti pui tifon pe degete si incepi cu multa rabdare sa scoti punctele negre si cosurile. Dupa acest tratament ar fi recomandat sa folosesti o crema impotriva cosurilor in continuare.
Tu alegi daca vrei sa faci asta singur, sau sa te duci la salon. Multa bafta!

1 răspuns:
| alexutza02matza a răspuns:

Crema antiacneica aplicata in fiecare dimineata dupa apa de trandafiri... Astea fac minuni!