| boss1234567 a întrebat:

Cum sa încep? Am 15 ani si nu pot sa spun ca sunt cel mai musculos tip din clasa mea.In toamna merg la liceu si nu vreau sa fiu îl mai slab din clasa.Cum pot sa imi măresc masa musculara pana in toamna fără sa fac exerciți fizice?

4 răspunsuri:
| Primo a răspuns:

Sall laughing nu zic e importanta si materia cenusie dar aspectul e cel observat primul si dupa inteligenta (care la randul ei e ff importanta ). Eu iti spun povestea mea laughing, in clasa a 9-a eram cel mai slab din clasa si toti faceau glume etc... In vacanta de vara cand am terminat m-am apucat de sala, vreau sa iti spun ca a fost cea mai buna decizie happy acum sunt clasa a-11-a si sunt cel mai bine facut din clasa. Colegii au ramas masca si acum ii uimeste faptul ca din scheletul care eram am ajuns sa fiu cel mai ok si multi imi cer sfaturi acum big grin. Deci sfatul meu e sa te apuci de sala happy

| Tomanecre a răspuns:

Muuult mai important in viata decat "masa musculara" este cantitatea de materie cenusie din creier, adica cea care face diferenta intre a fi un prost cu muschi, si de a fi un tanar inteligent fara masa musculara!
Asa ca e timpul sa iti pui prioritatile corecte in viata ca altfel risti sa devii un prost cu muschi de care toate fetele isi bat joc, doar cui ii trebuie un prostalau doar pentru ca are muschi?

| boogbv a răspuns:

Fara sport nu cred ca vei reusi, insa daca vrei sa-ti risti sanatatea ai putea lua niste vitamine ceva.

| citygirl001 a răspuns:

Ia steroizi