| alexxanonim a întrebat:

cum sa invat sa ma bat mai bine fara sa fac antrenamente? si cum sa scap de frica a ma bate cu cineva sa nu imi fie frica sa dau in cineva cand e cazu?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce imi mai plac intrebarile de genul. de parca iei bataie in fiecare zi la fiecare pas.

dupa prima bataie serioasa ai sa iti dai seama ce mai ai de imbunatatit la tehnica ta

| Ritsuko a răspuns:

Parerea mea este aceea ca nu este necesara violenta. Daca vrei sa inveti sa te bati du-te la niste karate.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Pai nu punand intrebari pe TPU. Daca cineva incearca sa te bata dai si tu una ce iti e frica sa iti iei cativa pumni? asa niciodata nu sa faci ceva. Vrei sa fii bun la bataie? fa-ti o haltera ca nu e asa greu de facut si incearca sa mai lucrezi muschii, mai bagi cateva flotari si abdomene, o iei incet si o sa vezi ca va prinde bine pe viitor.

| Lexiiiii a răspuns:

Mai intai trebuie sa te dai cu capul de un perete. Astfel, din cauza loviturii, care trebuie sa fie una serioasa, nervozitatea ta va creste. Prima oara trebuie sa te testezi cu o planta... nu sa sari la oameni. Ia planta, tranteste-o de doua-trei ori pe jos, fara sa te vada mama ta, ca daca te-ar vedea ce ii faci la planta, te-ar manca de viu. In continuare, cand vezi ca planta nu mai respira, ia o bata si da-i in cap pana ii da seva... Scuze de raspuns, insa daca pui intrebari tampite, asteapta-te la raspunsuri tampite. Dupa parerea mea, nu cred ca e nevoie de violenta. In caz ca exista vreo persoana care se ia de tine sau chestii gen, ignor-o. E cel mai bine.

| mariaftdragutzica a răspuns:

Incearca sa te bati in joaca cu prieten/frate ceva. nu poti sa scapi altcumva decat sa traiesti chestii d-astea.