| Emma221 a întrebat:

Cum sa scap urgent in 2-3 săptămâni de grăsimea de pe coapse si fese? Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi utile. Si daca știți voi ceva trucuri să scap de grăsimea de pe coapse si fese, sau dacă găsesc la farmacie ceva crema si orice va rog să mă ajutați. Mulțumesc pentru înțelegere!

2 răspunsuri:
| Silviu0101 a răspuns:

Singura metoda e o dieta combinata cu foarte foarte mult sport. Dar dieta calumea si cand zic dieta nu ma refer la a nu manca, ma refer la a manca ce trebuie. Tu vrei sa scapi de grasime. Corpul ca sa functioneze are nevoie de energie, cand tu nu ii oferi destula energie el trebuie sa isi ia totusi energia necesara si o ia din stratul adipos ( grasimea ). Asta inseamna ca trebuie sa renunti la carbohidranti, adica 0 suc, 0 dulciuri, 0 paine, 0 fructe ( asa bine cum auzi, 0 paine si fructe, pentru ca fructele ofera energie corpului si in loc sa ia din grasimea ta ia de la fructe energie), ai nevoie de carne foarte slaba, de preferat piept de pui, poti combina cu ceva legume, mancat foarte putin si des. De asemenea oua dimineata dar de preferat doar albusul... Cauta si tu pe internet DIETA LOW CARB.

Dar chiar si asa trebuie foarte mult sport, asta inseamna alergat plus mers la sala daca ai. Si chiar si cu toate astea, in 2-3 saptamani nu o sa vezi minuni, dar se va simtii. in 2-3 luni insa poti sa zici ca esti alt om happy

P.S Orice inseamna creme sau prostii de genul uita, nu sunt bune.
P.P.S Te poate ajuta insa (dar sunt scumpe) suplimentele alimentare pe care le folosesc cei care merg la sala ca sa arda mai rapid grasimea. Sunt special structurate pentru 1 luna dar ajungi la vreo 300 lei pentru ele si sunt inutile daca nu le iei cand faci sport.

Orice ai face AI GRIJA!

| WaterDrop a răspuns:

Dieta si exercitii pliometrice cat mai multe.