| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa te comporti cu o persoana toxica? O persoana care se uita urat la tine, se baga intre prietenii tai, comenteaza prost, te jigneste, te barfeste? Cunosc un specimen de genu (feminin). Aveti experiente de genul?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Indiferenta?

| Andreeush a răspuns:

O astfel de persoană trebuie ignorată.

| Ineys a răspuns:

Esti baiat cred. O iei de par si-o dai cu capul de toti peretii.

Glumesc, apelezi la intimidare, serios vorbind acum, esti baiat, presupun ca esti mai mare, mai solid, etc. Incearca sa o sperii, sa o ameninti ca daca nu sta cuminte o sa regrete. Daca nu ai tupeu sa faci asta, vorbeste cu un prieten mai tupeist sa o faca pentru tine. Persoanele de genul trebuie puse la locul lor, nu te poti intelege cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite un ghid de gestionare a oamenilor toxici şi a reacţiilor lor:-> http://epochtimes-romania.com/......i---262009

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Sunt toate foarte utile happy

| CosminaAndreea03 a răspuns:

Cu siguranta cel mai bine e să te comporți cu indiferență, si, de ce nu, cu superioritate, pentru ca va vedea ca orice acțiune pe care o face nu te misca in niciun fel, si la un moment dat va obosi si va renunta