| Anddeiejs a întrebat:

Salut TPU, daca am 14 ani am voie sa merg la spital de unu singur? Vreau sa merg sa-mi schimb gipsu ca nu sta bine dar nu stiu daca am voie fara parinti, vreau sa merg la spitalul Grigore Alexandrescu, dau funda

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa mearga un parinte cu tine, mai ales pe vremea asta, cand este zapada pe jos sau zone noroioase si poti sa cazi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal ar fi sa fie un adult cu tine.

PS> oare unde vede Violetta zapada?

| Hyperion7 a răspuns:

Recomandat ar fi totuși să mergi cu părinții.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca chiar nu poate unul din parinti sa te duca, poti incerca daca vrei. Si daca te intreaba de parinti, ii spui ca nu au putut veni, si vezi ce zice.

P.S. Vezi sa ai la tine buletinul si trimiterea si/sau biletul de iesire din spital de la medic, atunci cand ti-au pus ghipsul prima data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu adult pentru ca oamenii o sa se întrebe ce face un minor singur acolo!