| Denis2005123 a întrebat:

Salut TPU. Daca folosești crema de epilat pentru parul de la penis poate avea consecinte grave? Și nu mă refer la cap ci doar unde creste parul jos la baza. Și dacă așa dacă cam cat e nevoie sa folosesc? Că dacă pun prea mult sa nu aibă iritații

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici nu te poti referi la capul penisului, pentru ca acolo nu ai păr.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa cumperi crema de epilat special pentru zona inghinala daca nu vrei sa te trezesti cu surprize.E posibil sa gasesti pentru femei sau pentru barbati, nu conteaza, ambele fac acelasi lucru.Si nu aplica totodata, ci fa un test pe o portiune de piele de cativa cm.Ai instructiuni pe cutie cat trebuie lasat, apoi cureti. Dupa 24 de ore verifici acea portiune si daca nu sunt iritatii poti folosi crema pentru toata zona cu par.

E ok, chiar daca nu esti fata.Trebuie sa aplici strat destul de generos astfel incat sa acopere parul de la baza pielii.Crema il va slabi chimic si se va rupe cand il indepartezi. Daca aplici prea subtire te vei chinui si irosi crema deoarece va fi necesar ulterior sa aplici si un al doilea strat ca sa duci treaba pana la bun sfarsit. Spor.