| 1234567_7921 a întrebat:

Creste parul mai greu si mai rar daca folosesti crema de epilat decat lama?

3 răspunsuri:
| Saya555 a răspuns:

Buna...daca folosesti lama firul de par creste mai repede, dar nu e mai rar. Daca folosesti crema firul de par creste mai incet, dar nu il rareste.

| luniii a răspuns:

Scumpa mea daca folosesti aparatul sau ceara o sa iti creasca parul mai greu in nici un caz crema;) scuze dar trebuie sa suferi un pic ca sa nu te mai epilei asa des, oricum iti recomand o crema aparuta nou la yves rocher impotriva cresterii parului. Crema se aplica dupa epilare si de 2 ori pe zi;) ea este cam 45-50 de lei. Daca te intereseaza intra pe www.yvesrocher.com si o gasesti acolo Pa pa

| CaRaM3L a răspuns:

Din cate stiu eu, da.Cand te dai cu lama parul creste mai repede si mai des.E mai bine sa te epilezi, crede-ma.In plus cand te epilezi, pielea ramane fina, pe cand atunci cand te dai cu lama raman firicele minuscule iar pielea devine automat aspra.