| JockerStoica a întrebat:

Daca m-am decolorat in cap pe 30 septembrie 2016 pentru a-mi face suvite blonde şi vreau sa ma decolorez din nou vara asta cam prin iunie dar as vrea sa imi fac mai multe suvite poate chiar sa ma vopsesc blond in tot capul, se poate sa imi cada parul sau sa imi ard parul?
Exista vreun risc?
Funda!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, decolorantul este puternic. Distrugand pigmentul firului de par total dintr-o data iti dai seama ca parul o sa fie foarte agresat. Ce culoare ai acum? Ai putea sa incerci sa iti deschizi parul treptat folosind o vopsea blonda care deschide mai mult.

| LoredanaS19 a răspuns:

Eu nu iti recomand pentru ca eu m-am decolorat de 2 ori într-o saptamana iar acum imi cade parul in prostie, nu mai stiu cum sa fac sa nu mai imi cada.dar depinde caci parul meu e foarte sensibil, poate al tau e mai puternic, dar părerea mea este ca daca astepti o perioada nu se va intampla nimic grav daca il decolorezi din nou... Doar sa folosesti de fiecare data masca pentru par atunci cand faci dus pentru ca ajuta foarte mult la parhappy multa baftăhappy