| Vvali1 a întrebat:

daca ma ajuta cineva dau funda.
Deci am o nevasta care vindea bratari la lidl "legal" dar acum o intrat in depresie si nu stiu ce sa-i fac, vorbeste de parca mai are un pic si bubuie AJUTOR!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mai are un pic, dar nu o face, are nevoie de altă ocupație.

| BlogdeInstalatii a răspuns:

Trebuie sa faci ceva ce nu vine natural la barbati.
- Sa asculti.

In general barbatii cand intalnesc o problema (exemplu: ‘’Deci am o nevasta care…’’) incearca sa o rezolve oferind o solutie pentru ea.
Si apoi se supara, cand femeia nu este multumita de solutie, sau nu aplica solutia oferita.
Asta se intampla, pentru ca ea nu are nevoie de solutia barbatului.
Femeia are necesitatea de a vorbi, de a discuta, de a se simti ascultata sprijinita, iubita.

Poti face urmatoarele:
- Sa o asculti fara sa-i oferi solutii la probleme. Sa discuti si sa fi prezent pentru ea. Sa o asiguri de suportul tau.
- Sa urmaresti pe YouTube cate un filmulet in fiecare zi despre diferentele intre femei si barbati.

Sper sa-ti fie de folos.