| BetivanuLHaios a întrebat:

De curând mi-am achiziționat o pereche de ochelari ray ban de vedere.
Din greșeală, un prieten mi i-a lovit cu mingea, si li s-a rupt unul din acele „mânere"(nu știu cum se numesc, sunt chestiile alea care se pun pe urechi xD ), și nu știu ce să fac.
I-am lipit aia cu super glue în ambele părți, am încercat să pun bandă izoleră neagră, dar se vede urât.
1.Pot face cumva să nu se mai vadă banda aceea?
2.Se pot repara și altfel/pot folosi alt material pentru a-i lipi acel „mâner"?
Nu vrea răspunsuri de genul „ia-ți alți ochelari", deoarece am dat o suma destul de mare pe ei.

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Sfatul meu este sa-i duci la reparat la un centru de ochelari de vedere. In mod sigur vor gasi o posibilitate care sa fie si estetica si durabila. Intr-adevar, e mai economic sa-i duci la reparat decat sa-ti cumperi altii.
Ar fi bine ca inainte sa-i lasi la reparat, sa intrebi in ce mod ii va face, ca sa vezi daca iti convine.