| DuțuAlex a întrebat:

De la un timp ma simt singur, nu mai am incredere mai in nimeni si ma simt singur intr-o lume mare si e o senzatie foarte naspa, nu mai am deloc prieteni adevarati.In fata sunt cei mai buni prieteni ai tai, in spate te barfesc... Dati-mi si mie un sfat, va rog frumos...

2 răspunsuri:
| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey.Singuratatea nu e la fel de dureroasa ca tradarea prietenilor.Da,nici eu nu am prieteni, si tind sa marturisesc ca n-am avut niciodata, daca stau sa ma gandesc bine.Pana la urma cei pe care ii numeam asa, s-au dovedit a fi decat niste actori hidosi, cu o mie de roluri si masti.Trist,dar adevarat.Trebuie sa ai incredere in tine, foarte multa incredere in tine.Increderea in ceilalti nu este atat de importanta si benefica, ca cea in propriile forte.Prieteni adevarati nu exista, sau cel putin nu mai exista.Lumea s-a schimbat,diferentele sunt vizibile,totul este interpretat, judecat, complicat aiurea.Adevaratele comori s-au pierdut.Incearca sa fii mai rece putin, mai indiferent.Nu pune totul la suflet si nu acorda atentie la orice.Fii tu si nu te lasa rapus de ceilalti, de ganduri fugitive si amare, de amintiri triste.Traieste asa cum vrei sa traiesti.Numai bine.Bye,bye. >big grin

| KaramiCa a răspuns:

Buna.stiu cum e.pentru ca sunt intr-o situatie asemanatoare, cei care se dau a fi prieteni de fapt iti sunt dusmani.incearca sa ii tratezi cu indiferenta.va fi bine si pentru tinetongue