| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU de la un timp nu stiu ce s-a intamplat am inceput sa iau note mici..in clasa a 5-a si a 6-a nu am avut nota mai mica de 8(decat in a 6-a am avut un 8)si acum sunt in clasa a 7-a si nu stiu ce s-a intamplat..parca ma simt diferit si nu ma pot concentra..si nu imi este atrasa atentia de nimic..mentionez ca am 14 ani..sa fie de la adolescenta? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Trebuie să se fii întâmplat ceva subconştientului tău. să fie oare dragoste? eşti îndrăgostit de cineva sau?

sau altceva; eşti adeptul internetului? pentru că şi eu sunt şi faza e că eu am şi un crush şi şi adepta internetului laughing (tot clasa a 7-a)

sfatul meu este să-şi încerci să-ţi faci mereu timp de învăţat.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Tot a 7-a
Mai nu eram eu inainte nu stiu ce copil bun, dar am avut in a V-a media 9.64 iar in a VI media 9.39 (engleza si geografie...)
Pana acum cea mai mica medie fusese 8, dar acum la bio o am 6 iar la franceza im iesa 7.
Ce-i cu mine sau cu tine? N-am nici o idee, dar stiu ca trebuie sa ne revenim sa cautam o cauza si s-o indepartam.Mie mi-a zis mama sa-mi refac nota la bio si franceza in 2 saptamani pana intram in vacanta ca alt fel il suna pe tata sa numai primesc telefon nou crying
Da ce zice mama cand afla ca azi am fost in cabinetul directorului (bine poate nu va spune nimic pentru ca nu-i voi spune)
Bai poate e si ea de vina poate esti doar tu sau colectivul... poate.

| LittleAngel37 a răspuns:

Buna!
In primul rand vreau sa iti spun "Felicitari" deoarece nu este usor sa iei note asa de mari.Si eu luam astfel de note, insa eu sunt clasa a 8-a si de cand am inceput clasa a 8-a pot sa spun ca am luat chiar si un 4.Si eu in viata mea nu am luat un 4.Nici macar un 7...
Sfatul meu este sa iti revi..Clasa a 7-a si a 8-a sunt foarte importante.Tu te cunosti cel mai bine.Eu stiu de ce am inceput sa iau note mici.Mama mea mi-a cumparat laptop si stau cu orele la calculator si nu-mi mai fac nici temele..Si eu vreau sa remediez situatia. Uite cum fac eu poate te ajuta si pe tine!
M-am gandit sa fac un fel de "program" sa am anumite limite de calculator, de teme de Tv de. timp liber.
Ori internetul este problema ta.Ori esti indragostit si te gandesti doar la persoana iubita.Ori nu iti mai dai interesul deloc..Nu mai ai acelasi..CHEF sa spun, de a invata.
Gandeste-te ca este important sa inveti.
MULT SUCCES!