| SadWorld a întrebat:

Deci eu sunt baiat si sunt emo,este un baiat pe aici prin cartier care e tot emo,dar nu il cunosc personal,doar il vad ocazional, faza e ca as vrea sa ma imprietenesc cu el ca sa am cu cine schimba o parere, treburi deastea.Deci cum as putea sa ma imprietenesc cu el? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Pearl01 a răspuns:

Salutare. Pai ca sa te "bagi in seama" cu el, trebuie sa-l prinzi singur(macar daca ai parte o reactie neplacuta, sa nu te simti aiurea daca e cu mai multi), nu stiu stand pe o banca, langa un copac etc. Du-te la el, prezinta-te(sal, eu sunt x...) si daca vezi ca are o reactie ok; spune-i ceva de genul: sunt vecin cu tine, locuiesc in blocul x, stau la casa y, invat la aceesi scoala cu tine etc si numai dupa reactiile lui iti dai seama daca ii esti ok. Cei care asculta un anumit gen de muzica, se vede dupa imbracaminte, styling, gesturi, vorbe, iar cum esti si tu emo ca si el, nu o sa te respinga(cred, depinde de personalitatea lui), iar mai departe poti sa-i spui ca l-ai vazut ocazional si tot ai vrut sa intrii in vorba cu el, ca asculti si tu acelasi gen de muzica si de aici ar trebui sa aveti o conversatie bazata pe muzica s.a.m.d. totul o sa vina de la sine. Ia-o incet. Acum depinde de tine cum il abordezi, tu stii cum esti, dar na ca exemplu merge si ce ti-am spus eu.