| JonD a întrebat:

Deci eu sunt baiat si sunt emo,este un baiat pe aici prin cartier care e tot emo,dar nu il cunosc personal, doar il vad ocazional, faza e ca as vrea sa ma imprietenesc cu el ca sa am cu cine schimba o parere, treburi deastea.Deci cum as putea sa ma imprietenesc cu el? Multumesc anticipat!
P.Sbig grinau

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intri direct in vorba salut ce faci as vrea sa ne cunoastem asa doar ca amici si vezi ca va accepta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai si plange la coltul strazii, poate ii atragi atentia.

| OtipaOarecare a răspuns:

SaluthappyNu este rau ca doresti sa iti faci un amic cu care sa poti conversa cand ai nevoie,desigur e mai greu uneori,nu toti oamenii accepta sau nu sunt asa de deschisi(stii tu la ce ma refer)ca altii. Daca tu chiar vrei sa-ti fie prieten trebuie pur si simplu sa ii spui ce doresti; desigur nu cred ca e ok sa te duci din prima la el si sa-i spui ca vrei sa va imprieteniti(mi s-a intamplat:-D ). Incearca sa-l faci sa inteleaga ce vrei. Dupa poti sa incepi o conversatie cu un anumit subiect care va poate interesa pe amandoi,iar daca va fi ok,nu inteleg ce n-ar putea merge.O prietenie nu se formeaza de la sine, x trebuie sa faca primul pas, iar daca y se simte bine in prezenta lui x, inseamna ca e un inceput promitor, inceputul unei prieteni...
Sper ca te va ajuta ce ti-am spus mai sus si ca vei reusi sa te imprietenesti cu dansul.Baftahappy

| OtipaOarecare a răspuns:

Scuze te greselile gramaticale