| trocki1238238409238409 a întrebat:

Salut TPU! Deci, in ultimul an, parca viata mea s-a stricat, parca nu mai sunt eu și nu mai am chef de nimic, nici măcar sa ies cu prietenii. Totul a început in urmă cu un an și jumătate, când am gasit pe Youtube niste videoclipuri cum că as putea face bani online foarte simplu prin diverse metode. Mai intai, timp de vreo 4 luni am incercat cu un canal de YouTube, dar probabil fiind continut slab, nu am ajuns nicăieri. Apoi am stat 2 luni și nu am făcut nimic. Starea mea proasta s-a accentuat și parca deveneam tot mai nervos și nu mai aveam chef de nimic. A urmate apoi incercare cu CPA marketing si affiliate marketing. Am incercat aproape 6 luni dar absolut nimic. Am platit tot felul de cursuti care sa ma ajute da mereu erau aceleasi informatii și nu ma ajuta nimic. Probabil chiar se pot face bani din așa ceva, dar eu nu știu cum. Aș vrea să castig bani prin asa ceva, chiar pare destul de plauzibil dar nu știu care e problema și mie nu îmi iese. Datorita acestor esecuri din ultimul an, pur si simplu sunt distrus. Cu prietenii ies foarte rar. Stau aproape toata ziua in casa si incerc sa vad ce are si de ce nu merge dar mereu sfarsesc fiind zapaci și nefacand absolut nimic folositor. Am nevoie de ajutor, deci orice sfat e bine primit. Va multumesc daca ati citit tot și astept raspunsurile voastre cu nerabdare.

5 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Bani se fac pe seama celor care vor sa faca bani din CPA si altele; daca ai vrea sa faci bani ca oamenii pe care ii urmaresti poti sa faci si tu "cursuri" ca ei. Trebuie sa intelegi ca cei care mereu au facut bani online sau alte metode neconventionale au fost pionerii si nu cei din urma.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai lasa canalele de youtub si alte porcarii, ca esti clasa a XII_a si ai BAC-ul intr-o luna si tu visezi cai verzi pe pereti

Pune mana serios pe carte si toceste pana la examene, ca de nu iei nici BAC-ul, ajungi in agricultura, la dat cu sapa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Datorita acestor esecuri din ultimul an, pur si simplu sunt distrus.
Poți să schimbi filozofia. Nu există eșecuri, doar experiențe de viață din care înveți ceva. Dacă un ai reușit, încearcă altceva.

| VoidEternal a răspuns:

Get a real job.winking

| andreidmbm a răspuns:

Nu se fac usor bani din asa ceva. Daca vrei sa faci bani ia o carte de programare, apuca-te de invatat serios, si in 2-3 ani. poti incepe ca junior dev cu un salar de 3-4000 de lei. In functie de cat de bine o sa te descurci, in 3-4 ani. poti avansa sa ajungi la salar de 8000-10000 de lei pe luna. Iti sugerez sa pornesti cu python sau java.