| georgiana_1403 a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa imi ajut una dintre cele mai bune prietene si pur si simplu nu stiu cum. Ea are o relatie cam de 2 luni cu un baiat care nu o respecta absolut deloc. Ii vorbeste in ultimul hal(fa,proasta dreacu,nebuna,dementa,curva, etc),tipa la ea si asta si de fata cu prietenii ei sau s-a intamplat si de fata cu mama ei si asta chiar la majoratul ei pe care tot el i l-a stricat purtandu-se foarte urat cu ea,nu o intelege daca ii zice o data ca nu are chef sa se culce cu el, este foarte gelos si posesiv si vrea sa ii controleze viata in cel mai mic detaliu si sa faca doar ce zice el. Nu o mai recunosc si s-a injosit de nenumarate ori in fata lui chiar si de fata cu prietenii ei. Ii spune ca s-a plictisit de ea si ca i-a ajuns 2 luni,iar apoi ii spune ca o iubeste,iar ea il crede mereu. Mi-a zis ca stie ca nu e bine sa continue relatia dar ca nu stie de ce o face,ca nu stie ce o retine. Ma doare sufletul ca stiu ca nu ii e bine si ma doare sufletul si ca stiu cat de mult sufera mama ei pentru ca si ea vrea sa o ajute dar nici ea nu stie cum. Eu tot ce i-am spus a fost degeaba, asa ca acum m-am limitat doar la a o asculta atunci cand imi spune ce i-a facut iar si iar dar vreau sa o ajut. Daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi va sunt recunoscatoare si va multumesc foarte mult. P.S.:ea are 18 ani, iar el 20.

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa discutati cu ea, atat tu cat si mama ei.Sa ii spuneti ca nu se poate! O sa se distruga psihic daca mai continua asa.Sa ii spuneti sa nu il mai creada.Cum poate sa treaca peste tot ce ii face!? Ce iubire e aia?! Ar trebui sa discutati si cu el.(sa faca tatal ei chestia asta).Dar, oricum, trebuie sa se desparta de el NEAPARAT.Succes! Sper sa ii deschideti ochii...

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ellenuk a răspuns:

Cred ca el o ameninta cumva... am avut o prietena care statea cu unul si el a inceput sa faca misto de ea. ea credea ca el spune asta in gluma si nu vedea ca el o ia la misto intr-una. atunci, noi, prietenii ei am inceput sa ii spunem ca nu e bine sa stea cu el ca va ajunge sa spele toalete ( asta era doar o forma de figurat ). vroiam sa facem pariu cu ea ca o sa se culce cu el pana la urmatorul revelion iar ea radea dar totodata se simtea si jenata. intr-un tarziu si-a dat seama ca sta cu ea doar ca e buna rau si s-au despartit...cred ca si el o iubea pentru ca dupa ce i-a dat papucii a inceput sa o sune cautand cale de impacare(p.s. ea avea doar 14 ani iar el vreo 17)! asta va trebui sa faceti! sa o convingeti ca nu ii va fi bine alaturi de el si ca nu o merita. succes! funda?

| dellyt a răspuns:

Poate ca ea nu vrea sa se desparta de acest baiat din cauza ca ii este frica de acel baiat si ce ca spune el ce miciuni va inventa si ce adevaruri va spune

| georgiana_1403 explică (pentru dellyt):

Intr-adevar s-ar putea sa fie si asta insa daca as fi in locul ei nu m-ar interesa aceste lucruri ci doar sa nu mai sufar eu. Ea tot zice ca il iubeste insa eu nu pot sa inteleg ce iubire poate sa fie dupa 2 luni, ca si eu am o relatie de 4 luni si se poarta perfect cu mine baiatul si nu imi greseste cu nimic si cu toate astea tot nu zic ca il iubesc. Adica mi se pare foarte aiurea sa iubesti pe cineva dupa doar 2 luni si mai ales cand se poarta asa cu tine.

| dellyt a răspuns (pentru georgiana_1403):

Poate a fost iubire la prima vedere si chiar tine la el dar cred ca nu vrea sa se desparta de tip dn cauza ca se gandeste ca nu va mai avea pe nimeni si din cate am citi la intrebarea ta am vazut ca s-a culcat cu el si na poate nu vrea sa se desparta de el din cauza asta

| georgiana_1403 explică (pentru dellyt):

Da. Ai dreptate. A zis ca unul din motive este si ca s-a culcat su el si a zis ca apoi poate se aud vorbe. Offff. Ce greu e si cu dragostea asta...

| dellyt a răspuns (pentru georgiana_1403):

Mi-e imi spui