| kotys a întrebat:

Cine stie dintre voi care ii treaba cu Affiliate Marketing?

2 răspunsuri:
| marius0766545433 a răspuns:

Salut pe toata lumea.
Affiliate Marketing este o modalitate superba de a face bani pe internet cu conditia ca sa si te tii de treaba. Doar afiliindu-te la unul sau mai multe site-uri care au un program de afiliere si asteptand sa-ti vina banii nu e o afacere. La programele de afiliere ca si la cele de Network Marketing, cu cat esti mai bine vazut pe internet cu atat ai mai mari sanse sa castigi. Diferenta care este intr-un program de Affiliate Marketing si unul de Network Marketing este ca la primul muncesti de unul singur si castigi doar de pe propria ta munca, pa cand la Network Marketing se formeaza o echipa ( un sistem se spune )si pe langa faptul ca vei muncii direct tu, mai iei si comision de pe urma muncii celorlalti din echipa formata de tine. Umbla vorba pe internet ca "decat sa muncesc singur si sa eau 100% din castig eu, mai bine sa munceasca 100 de insi inscrisi in retea de catre mine si sa eau cate 1% de la fiecare...eu putand in timpul ramas sa fac multe alte lucruri folositoare mie cat si familiei". Un astfel de Network Marketing de foarte buna calitate il gasesti pe www.SuperBani.ws ( datele de cea mai mare valoare fiind trimise prin email ). Tot ce vreau sa spun e ca investitia este de doar 1 Ron pe zi ( o ceasca de cafea sau o punga de pufuleti ). Unii fac o facultate 5 ani...in acea perioada doar cheltuiesc cu transport, cazare, mancare, cursuri, tigari, gagici, lalala...si dupa 5 ani stau pe la portile firmelor cu diploma in mana si se milogesc ca sa munceasca ca un rob pentru altu...pe cand dupa tot acei 5 ani intr-o retea de Network Marketing poti forma lejer o retea de 5000-6000 de insi care prin intermediul lor castigi 5000-6000 dolari LUNAR. NU MAI SPUN CA, CASTIGURILE VIN CHIAR DIN PRIMUL AN PE CAND LA FACULTATE NICI NU SE PUNE PROBLEMA DE BANI. Va rog frumos pe toti care citesc aceste randuri sa se gandeasca de 10 ori atunci cand vor sa lucreze ca robii la multinationale cu diploma in mana sau sa fie ei prorii lor sefi...Va multumesc frumos ca ati citit aceste randuri...si va mai astept cu intrebari si la adresa de email superbani@gmail.com

| adrianhasde a răspuns:

E o chestie interesanta si profitabila daca ai cu cine sa vorbesti sa te ajute sa promovezi mai departe serviciile unei companii. E un excelent venit suplimentar. Eu de exemplu sunt afiliat al unei companii internationale de web hosting dar nu am cu cine sa ma consult si sa ma ajute.