| BitKode a întrebat:

Deci maine dau teza la mate si imi e cam teama happy Pe semestrul trecut am luat 9:50, si acum am 2 de 10 si 2 de 9winking Toate ca toate cu teza, dar mie imi e frica rau la examenul de capacitate. Un var de-al meu a dat examenul asta vara cu aceeasi profesori ca ai mei, (eu fac meditatie la mate cu profu si la romana ) si i-au dat sa copieze tot. A luat 10 la mate si 9.50 la romana. Eu nu stau in baza copiatului deoarece stiu ca sunt capabil sa iau o nota mare. Ce sa fac sa scap de aceasta frica? Eu am aceasta problema la romana si la matematica, la alte materii nu am nimic! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Aşa se întâmplă mereu înainte de un examen/teză: înainte de el şi când ţi se dau subiectele, pe moment ai impresia că nu ştii nimic, dar imediat ce te apuci să scrii, ai să vezi că, uşor-uşor îţi aminteşti tu ce ai învăţat. Eu am BAC-ul la vară şi la materiile pentru BAC am aceeaşi senzaţie ca şi tine: că nu pot să învăţ sau să reţin ceva xD

2 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Asa ma simteam si eu la examene.Cu toate ca invatam la examen aveam impresia ca nu mai stiu nimic.Stai linistit daca inveti nu ai cum sa nu stii.E doar in subconstientul tau aceasta frica.

| Suri887666 a răspuns:

Ai nota buna pe semestru, daca ai reusit sa muncesti si sa iei notele astea nu cred ca ar trebui sa te gindesti la rau. Incearca sa repeti esentialul pina in ajund de examen dupa incetezi, te relaxezi si a doua zi mergi la examen si il scrii foarte bine.