| Daniel235 a întrebat:

Deci sunt clasa a 8-a, am 14 ani, si sunt baiat.
Si nu stiu... de cateva luni nu ma simt in pielea mea, nu ma simt bine ca fiind eu, ma doare capul mai tot timpul, nu am chef de mai nimic si nici pe pc nu prea mai am chef de jocuri si eram un gamer inrait chiar... nu stiu si am asa o senzatie ciudata parca as fi prost nu stiu daca ma intelegeti, uit foarte repede multe chestii nu stiu am o senzatie nasoala de cateva luni. Oare de ce? Si va rog fara misto-uri ca n-am chef. va rog ajutati-ma sa scap de starea asta! !

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și cum vrei să te ajutăm noi? Singurii care te pot ajuta sunt cei apropiați ție sau tu în principiu.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai inceput cumva sa fumezi? Fara misto! Lasa-l!
Daca nu, mergi la medic. Durerile de cap la varsta ta, nu sunt normale, ci chiar ingrijoratoare. Ca nu stai pe PC, nu e grav. Dar spui ca te lasa si memoria. Iar nu e bine. Nu neglija "ca nu ai chef" si mergi numaidecit la medic.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Te înțeleg. Uite ce te sfătuiesc eu: vorbește cu părinții tăi sau cine se ocupa de tine sa mergeți la un control, s-ar putea sa te fi îmbolnăvit.
Între timp, ai putea încerca ceva care să te relaxezi:un football, un tenis, nici de cum tehnologie, nu te va ajuta absolut deloc! Ieși în natură, mergi în parc si citește o carte bună, fa teme in plus sau învață, ești clasa a opta, te așteaptă o evaluare.
Nu te mai stresa si mananca mai sănătos, dacă te indopi de chipsuri si cola nu te ajuta deloc.
Nu te simți prost, sunt momente pe care fiecare om le are în viața, stai liniștit. Calmează -te si incearca de asemenea să gândești pozitiv-ca nu ai pățit nimic, ca totul vine din mintea ta, si așa si este
Nu uita de controlul medical, poate fi viroza
Te îmbrățișez si îți doresc doar bine!

| MarianAndrei2222 a răspuns:

Salut! Si pe mine ma durea capul in fiecare zi mai ales seara cand ma culcam, dar am inceput sa iau miere cu nuci in fiecare dimineata si seara! Pe mine m-a ajutat chestia asta! inainte cand stateam pe PC sau telefon incepea o durere de cap infernala luam pastile si debea peste o ora ma lasa. Asa ca iti recomand mierea cu nuci! Am citit pe net ca este buna pentru durerea de cap!
! Ia timp de o sapt. macar acest,, tratament,, si vei vedea rezultatele! Nu doar te ajuta cu durerea de cap ci si cu imunitatea, sunt chiar si vitamine. Sper ca ti-am fost de folos. Byeee!