| viorel96 a întrebat:

Din greseala am sters partitia D si nu stiu cum sa o restabilesc.Ma puteti ajuta? fundita

Răspuns Câştigător
| victoreanu a răspuns:

Cea mai simpla varianta este din Windows. Click dr. pe My Computer--Manage--Disk management, si acolo vezi configuratia discului. Poti recreea partitia si poate recuperezi datele.
Varianta 2. Creezi un dic de boot cu hirenbootcd. Cauti pe net, dai jos imaginea iso, o scrii pe CD, bootezi cu el si deschizi un manager de partitii (ex. Partition magic) si recreezi partitia. Sa nu o formatezi. Daca doar ai sters partitia, o poti recreea si poti pastra datele.

Bafta

1 răspuns:
| Angel0 a răspuns:

Cu ce program ai facut minunea?