| anonim_4396 a întrebat:

dupa cum stiti maine inecepe scoala am si eu cateva intrebari..in primul rand eu sunt clasa a 6-a,as vrea sa stiu cum pot face sa treaca timpul mai repede, eu sunt un baiat de nota 10, clasa a 6-a mi s-a parut grea fata de a 5-a adica am terminat a 5-a cu media 10 si acum semestrul 1 cu 9, 80... mi se pare destul de greu mai ales ca matematica o facem cu directoarea am si din cauza stresului am facut o depresie, toata vacanta am fost la medic si am luat medicamente, asa ca am si eu cateva intrebari:
1.Fiind un copil constiincios cum sa fac sa invat mai repede, fiindca eu simt ca nu ma pot duce la scoala cu lectia neinvatata, am alti colegi care ii sun si ii intreb:"ai invatat"iar ei imi spun"am invatat acolo o jumatate de ora"si totusi au lectia la perfectie spusa.Cum sa retin mai repede
2. de maine avem iar 3 luni de scoala fara pic de vacanta in afara de week-end, cum pot face sa treaca timpul deoarece mi se pare ca unele ore tin o vesnicie, gen cea de engleza parca ar fi 2 ore nu una, plus ca profesoara e cam....deci intrebarea a 2-a este cum pot face mai repede sa treaca timpul.
3.Voi cum ati trecut de clasa a 6-a semestrul acesta..sau cum credeti ca veti face fata, la mine e greu, sunt din Craiova si sunt la C.N Elena Cuza clasa a 6-a,Profesorii sunt constinciosi dar totusi unii fac de exemplu niste teme:exemplu avem o compunere cu sportul preferat si eu o fac frumoasa si vine unul, un tigan care o face cu expresii gen:X e praf, Y e si mai praf si primeste zece.Intrebarea era:Cum ati trecut de clasa a 6-a sau cum credeti ca veti trece?

Multumesc ca mi-ati ascultat "compunerea"! Dau fundoi mare, promit! dar caut un raspuns deoarece am multe nelamuriri nu vreau iar sa cad intr-o depresie cum am fost toata vacanta asta din cauza stresului de la scoala...

Răspuns Câştigător
| TPU3455353576 a răspuns:

OK bafta la lectii

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam ai o problema grava. scoala nu inseamna 10 pe linie. pentru tine toata scoala va fi un stres daca te astepti sa ai 10 pe linie. 9.80 e o medie onorabila chiar mare. daca parintii te forteaza sa ai numai 10 pe linie o sa fii supus la mari chinuri si presiuni. oricum e grav ca ai ajuns la 11-12 ani sa iei pastile de depsresie.

| Phantom933 a răspuns (pentru suntserios):

Nu ma streseaza parintii..eu sunt constincios...happyam luat 6 la engleza si nu mi-au facut nimic.
P.S:Am 13 ani...

| firefox6 a răspuns:

Eu sunt fata (de 12 ani), si sunt in clasa a 6 a si nu am murit, e mai greu decat in a 5 a, dar nu e imposibil, si mi a mi a scazut media de la 10 la 9, 86...succes!

| TPU3455353576 a răspuns:

Distreazate in timpul pauzei cu colegii fii optimist eu ascult profesorii care predau teme si lectia trece rapid si tema e invatata

| Phantom933 a răspuns (pentru TPU3455353576):

Astept sa vad ce mai zice altcineva... daca nu mai comenteaza nimeni ai funda

| TPU3455353576 a răspuns (pentru Phantom933):

OK bafta la lectii