| Seby1994 a întrebat:

e posibil ca biosul si softurile de aflat temperatura procesorului sa dea temp. gresit? imi arata 78-80 grade si i bios si in softurile aferente( speedfan, core temp, cpuid hwmonitor) iar coolerul meu urla...l-am sters de praf, tot pc-ul, am pus pasta termoconductoare....degeaba. precizez: pl. baza gigabyte fsb 1066 ga-945gcmx-s2,procesor Intel core 2 duo 1.8 ghz cu cooler Intel 775 original. care sa fie oare problema?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate senzorul de temperatura este defect. Pune mana pe radiator si daca este fierbinte este dus procesorul. Daca nu, numai senzorul de temperatura de pe placa de baza. Ambele cazuri necesita mersul la un atelier de reparatii.