| balu a întrebat:

am avut un cooler pe un Intel Celeron si temperatura constanta era de 70 de grade.Acum am cumparat un alt cooler si coolerul porneste doar atunci cand se incalzeste peste 60 de grade, asta e minimum in bios, acum temperatura sta la 60 de grade.Placile asus stau la temperaturi din astea si daca nu cum as mai putea scadea temperatura procesorului?

2 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Sa schimbi pasta termoconductoare

| titi a răspuns:

Cred ca poti dezactiva optiunea aia in BIOS, coolerul va merge pe turatie maxima tot timpul, dar asta inseamna mai mult zgomot.