| Tru3Darkness a întrebat:

E prima intrebare pusa de genul asta asa ca incet cu criticile. Am o prietena (amica) de ceva vreme (5 ani mai exact). Am inceput sa o plac de la un timp (2-3 luni), i-am zis chestia asta, mi-a spus ca si ea ma place. BUUUN. DAR are prieten de 9 luni. Am fost cel mai bun prieten cu el dar am inceput sa il urasc. Nu suport sa il vad langa ea si cand se saruta imi vine sa iau ceva si sa dau dupa el. Eh da chiar nu il suport. Seara, vorbim prin mesaje deseori, ne alintam cateodata, dar nu stiu... cateodata mi se pare ca nu pre are rost ce fac. A si am uitat sa mentionez ca prietenul ei i-a interzis sa vorbeasca cu mine. Totusi ea o face. Ce ar trebui sa fac? Sa continui cu toata chestia asta, sa am rabdare pana se despart, sau nu are rost sa imi fac sperante? Adica, ce sa zic... cateodata imi pare si ea indiferenta dar cam rar. Un ajutor? Ceva? ^^

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Păi dacă ea încă vorbeşte cu tine, înseamnă că ceva există între voi. Având în vedere ca el e gelos, nu cred să îi mai ţină mult. Ai răbdare.
Numai bine! (:

| Gabrielle16 a răspuns:

Pai sa inteleg ca ea te place, dar inca mai e intr-o relatie cu prietenul ei? Scuze, dar cam se foloseste tine, nu stiu ce sa zic...

| Khrystinne a răspuns:

Pai cum sa-ti zic,speranta moare ultima nu te da batut,incearca si cucerestio,daca ea inca vorbeste cu tine,sau daca ti-a spus ca are sentimente pentru tine,de ce sa renunti? daca o placi mult incearca si lupta pentru ea,fai frio surpriza ceva (noua fetelor ne plac mult surprizele) surprinde-o,si la un moment potrivit sarut-o apoi ea ii va da papucii lui ala,si totul va fi ok.Dar daca nu o iubesti foarte mult,adica o simpatizesi, si poti fara ea, incearca sa o iuti, cauta-ti o iubita si uito, da-i pace sa-si traiasca viata cu iubitul sau.Sau spune0i sa aleaga intre voi daca il alege pe prietenul tau,nu mai vorb cu ea gasesteti o iubita, uit-o, iar daca pe tine, cere-i sa se desparta de ala, dai timp...