| Costea10 a întrebat:

Salut prieteni. De cand am inceput liceul pot sa zic ca am avut o colega simpatica, nu mi-a placut de ea, dar eu o consideram o amica foarte buna. Incet incet am inceput sa vb cu ea la telefon... sa ne imprietenim foarte buna, pana cand ea si-a facut un prieten. Am inceput usor usor sa ne racim unu de altu. Adica, cand o sun nu mai raspunde, nici la mesaje. Si i-am zis ca m-am suparat pe ea. Dar nu a tinut mult ca i-ar am vrut sa vb cu ea si na, ne-am impacat dintr-o prostie.eu am scris numele meu pe banca iar ea a scrii + numele ei(nu dau nume) si ne-am impacat. Dupaia iar a inceput sa faca la fel, si m-am suparat foarte tare pe ea, n-am mai vorbit cu ea nici la tel nici la nimic. Odata un prieten al meu a sunat-o si ea a zis ca vrea sa vorbeasca cu mine, eu m-am prefacut ca nu o cunosc, si nu i-am zis decat sa ma lase, ca nu stiu cine e. Eu doar ii dau niste mesaje de genu, ca totul s-a terminat si nu mai vreau nimic, etc. Ce ar trebui sa fac? Oare sa ma impac cu ea? Sau, sa ramana lucrurile asa. Cateodata ma simt nasol, alteori bine. nu stiu ce sa fac?!

4 răspunsuri:
| FreakyFred a răspuns:

Prietene, daca tie nu iti placea de ea, dar de fiecare data cand isi gasea un cretin (scuze, prieten big grin) tu te simteai naspa ca nu iti raspundea la mesaje atunci de ce crezi ca daca te-ai mai impaca inca o data cu ea s-ar schimba ceva?

Crede-ma, prietenele (nu iubitele) nu prea se merita... Iti dau dureri de cap din cele mai idioate chestii. Axeaza-te pe gagici si uita de prietenele foarte bune. (Nu te instraina, doar nu mai fi prieten asa de bun cu ele, amic da)

Vrei sa ii faci nasoale? Cupleaza-te cu o tipa si nu-i mai raspunde la mesaje, poarta-te indiferent, dar nu ca si cum nu ai cunoaste-o. Doar foarte indiferent si fara dorinta de a vorbi cu ea. Va reusi. big grin

Bafta si na, noroc!

| Suguleţ a răspuns:

Bună.
Poate ''va-ţi răcit'' deoarece ea este într-o relaţie. Este mult mai ocupată.
Am avut şi eu chestii de astea. Ne certam, ne impăcam, dar acum nu mai e nimic între noi doi. sad
Mai bine incearcă să vorbeşti cu ea. Spune-i că vrei să petreceţi mai mult timp împreună, etc.
Sper ca ţi-am fost de ajutor!

Pa, pa! happy

| Anonymus_4606 a răspuns:

Pai din cate mi-ai spus inseamna ca tii la ea nu? Daca e asa de ce nu incerci sa lamuresti lucrurile? Nu te mai purta ca un copil. Si nu vad rostul mesajelor acelea pe care i le trimiteai ca "s-a terminat" daca nu erati impreuna. Asta suna a gelozie. Poate s-a simtit agresata, din moment ce atunci avea un prieten, iar tu vroiai sa beneficiezi de aceeasi atentie care ti-o oferea si inainte. Poate ai inceput sa fii prea insistent. Nu stiu care este situatia exacta. Dar trebuie sa intelegi si tu ca a avea un prieten nu e doar asa de titlu.adica gandeste-te bine. Daca tu ai avea o prietena, ti-ar placea ca ea sa vorbeasca la fel de mult cu amicul ei cum facea inainte de a te fi cunoscut cu ea? Nu prea cred. Ai vrea sa ai si tu parte de atentie, chiar multa si daca ea ar vorbi mai mult cu amicul ei decat cu tine pun pariu ca te-ai supara pe ea si te-ai simti aiurea. Nu zic ca nu e si vina ei, mai ales faptul ca nu iti mai raspundea la telefon sau la mesaje. Dar poate a avut si ea motivele ei. Cine stie ce a fost in capul ei? Sfatul meu este sa va intalniti o data si sa dicutati deschis. Intreab-o cu ce ai deranjat-o de a inceput sa te evite sau care a fost motivul pentru care s-a schimbat comportamentul ei in relatia cu tine din momentul in care a aparut prietenul ei. Sper sa fie bine si abia dupa asta sa hotarasti daca mai vrei sa continui prietenia asta sau nu! Sper ca te-am ajutat oarecum! >big grin

| Marinutsa a răspuns:

Dupa parerea mea.intre baietii si fete pot exista prietenii si la tine la fel e asa, cred ar trebui sa va impakati si sa vb cu ea pe tema asta si sa-i spui ca puteti fi prieteni ft ft apropiati...si ar trebui sa faci tu primul pas caci esti baiat.si ai sa vezi parerea ei.