| Costea10 a întrebat:

Salut prieteni. De cand am inceput liceul pot sa zic ca am avut o colega simpatica, nu mi-a placut de ea, dar eu o consideram o amica foarte buna. Incet incet am inceput sa vb cu ea la telefon... sa ne imprietenim foarte buna, pana cand ea si-a facut un prieten. Am inceput usor usor sa ne racim unu de altu. Adica, cand o sun nu mai raspunde, nici la mesaje. Si i-am zis ca m-am suparat pe ea. Dar nu a tinut mult ca i-ar am vrut sa vb cu ea si na, ne-am impacat dintr-o prostie.eu am scris numele meu pe banca iar ea a scrii + numele ei(nu dau nume) si ne-am impacat. Dupaia iar a inceput sa faca la fel, si m-am suparat foarte tare pe ea, n-am mai vorbit cu ea nici la tel nici la nimic. Odata un prieten al meu a sunat-o si ea a zis ca vrea sa vorbeasca cu mine, eu m-am prefacut ca nu o cunosc, si nu i-am zis decat sa ma lase, ca nu stiu cine e. Eu doar ii dau niste mesaje de genu, ca totul s-a terminat si nu mai vreau nimic, etc. Ce ar trebui sa fac? Oare sa ma impac cu ea? Sau, sa ramana lucrurile asa. Cateodata ma simt nasol, alteori bine. nu stiu ce sa fac?! Funda

Răspuns Câştigător
| AndraLovesYou a răspuns:

Pff...hmm.ce zic.stiu doar ca o prietenie (daca e asa de buna) nu se strica di cauza unui baiat pentru ca iubitii trec dar prietena ramane si na! Dar incearca sa vb cu ea fff serios ...si binenteles lasa-i libertatea necesara pentru a sta cu prietenul ei. Incearca sa il cunosti mai bine pe acest prieten si poate o sa se rezolve totul! xDDD