| anonim_4396 a întrebat:

Este a cincea saptamana de facultate si eu tot nu stiu ce mancare sa imi iau de acasa pentru a manca la camin. Ce mancare imi recomandatii sa pun in casolete si sa reziste in frigider?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mancare gatita de tot felul, piept de pui, pulpe de pui, chiftele, snitele.

| Bondarel99 a răspuns:

Salata de vinete, lasagna, Musaca, budinca cu brânza, macaroane cu brânza, sarmale, ardei umplut, zacusca, Tocana de legume (la borcan), șnițel (de pui, peste, conopida, ciuperci etc), fasole bătută, chiftele, orez, pizza de casa, plăcinte cu legume sau fructe, mâncare de Mazăre, ardei copți, salata de boeuf, frigărui, lapte cu griș, orez sau ce vrei tu, brânza cu roșii, castraveți, ardei etc.
Mâncarea se strica, nu și ce face, dar câteva zile bune o sa mănânci din ea.

| McLISTO a răspuns:

Piept de pui si piure. il bagi la cuptor cu microunde sau la aragaz ( Daca n-ai, astepti la lumina soarelui)

La mine a rezistat o casoleta cu piept de pui si piure 1 saptamana in frigider si inca era comestibila happy

| anonim_4396 explică (pentru McLISTO):

M-am saturat de piept de pui si piure laughing De 4 saptamani numai piept de pui si carne de porc mananc.