| 358ili a întrebat:

Salut tpu.Eu fac germana.As vrea mult sa ma perfectionez.La scoala inca nu facem mare lucru la germana.As vrea sa invat sa comunic bine.Nu imi puteti da formele de trecut si viitor de la verbe? De exemplum verbul a pleca; ca si in limba romana si sa imi ziceti cand se foloseste. Daca se poate fara link-uri expicati-mi voi.Pentru link-uri nu dau funda.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Scrie-mi pe: fericire_carolyne@yahoo.com si iti trimit gratis tot cursul meu de germana pentru incepatori si acolo gasesti tot ce vrei tu (inclusiv cateva maxime)! Mult succes!