| thedarkangel4ever a întrebat:

eu sunt clasa a8a si mi-a iesit media generala 8, 11x(crying si sunt foarte dezamagita chiar nu stiu ce sa mai zic pe 25 incep examenul de capacitate si daca iau 8 la matematica si 8 la romana si media dela examen se aduna cu media generala si se imparte la 2 ce medie imi va iesi? plzz ajutaimasad:*

2 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

O sa ia mediile claselor V-VIII, face media, apoi aduna cu media luata la examen si imparte la 2.
Deci daca tu ai media 8 si ceva in toti anii, si o sa iei 8 si ceva la examen inseamna ca o sa ai media de intrare la liceu 8 si ceva.

Succes.

| zaooo a răspuns:

Wtf stai calma/a ai 8 la naiba eu am 7, 15laughing oricum o sa treci eu nu-s asa sigur pentru mine la romana nu ai stres dar la mate ai chineza totalalaughing