| Larisa_3441 a întrebat:

In clasa a5-a mi-a iesit media 9.92 si in a6-a 9.80 c-am ce medie ar trebui sa am in clasele a7a si a8a am inteles ca se face media aritmetica la toate clasele se aduna cu examenul din a-8a si se imparte la patru,este corect?
si daca imi spune-ti si toate profilele de la un liceu nu este cu o tema (arhitectura, muzica) sau cv de genul avand doar 2 licee in oras si daca imi mai spune-ti si alte informatii suplimenatre despre liceu primiti FUNDA

3 răspunsuri:
| BlueR a răspuns:

".9.80 c-am ce medie ar trebui sa am." ce e cu "c-am" ala daca ai media aia asa mare?

| TotEuMa a răspuns (pentru BlueR):

Ala face diferenta dintre 9.80 si 9.90 rolling on the floor))

| justme4yours a răspuns:

In primul rand depinde de media cu care s-a intrat in anul anterior, deocamdata ai medii foarte mari, in clasa saptea s-ar putea sa ai o anume cadere nu foarte mare dar asa va fi deoarece e cea mai grea clasa de gimnaziu dar nu te poti duce mai jos de 9.60. Profilurile la liceele teoretice pot fi urmatoarele: Mate-Info(intensiv engleza),Mate-Info(intensiv info),Filologie, Filologie(bilingv engleza), Stiinte ale naturii(sau Bio-Chimie cum se mai zice) si Stiinte Sociale, de obicei la Mate-Info intensiv engleza sa intra cu cea mai mare medie, ai sanse.Eu dau examenele luna viitoare si am o medie de 9.40 in 5-8 dar tu ai sanse mai mari.Multa bafta!