| Cosminulabc a întrebat:

eu sunt in clasa a 6-a si maine am test initial la romana,si imi este foarte frica, ce pot face sa nu imi mai fie frica? Nu vreau raspunsuri gen nu iti fa griji ca nu se trec obilgatoriu

5 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Dar chiar nu înţeleg frica asta a ta...Doar arăţi ce ştii ca profesorul să ştie cum să vă ia şi cu asta basta... dacă îţi e frică la o amărâtă de lucrare iniţială, la teză sau bac ce faci? straight face

| Cosminulabc explică (pentru Karinakari99):

Apai,mi frica si de o chestie, profa mea de romana imi scade mult la compuneri ns de ce? sad si mno si sigur o sa ne dea sa facem compunere, si daca ne da descriere, la descriere sunt varza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu frica nu rezolvi nimic, nu aduce nimic bun aceasta frica, indiferent in ce masura se desfasoara. Invata si tu mai mult si sigur vei lua o nota buna si nu-ti va mai fi frica! happy

| Manda97 a răspuns:

Daca tie iti e frica de un test initial la romana in clasa a 6-a.nu stiu ce o sa faci la o teza la mate in clasa 12-a.

| EduardMHJKR a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie frica...mai ales pentru testele initiale, eu sunt a 7-a si mno...la teste initiale e usor, exercitiile sunt din clasa a 5-a, in cazul tau, eu iti zic sincer, in a 6-a nu am invatat NIMIC pentru ele(si la mate si la romana) si tot am luat 8-ul.