| Irinuska a întrebat:

Salut TPU!happyEu sunt Irina si am 11 ani.
Ieri seara m-a durut ingrozitor burta.Mi-am pus o sticla cu apa calda si putin mi-a trecut.happyCe medicamente bune stiti?
Azi mi-au mai aparut niste cosuri pe fata si mi s-au intarit sanii.Mentionez ca ma doare putin putin si spatele.Ma simt molesita si fara energie
Este posibil sa imi vina menstruatia? Mi-e cam frica.
Absorbantele normale se pot folosi si noaptea? Si la cat trebuie sa il schimb?
La voi cum a fost?(stiu ca este o intrebare intima dar raspundeti doar daca vreti)
Scuzati eventualele greseli gramaticale.
Multumesc anticipat!:*

2 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Cu siguranta iti va veni! dar nu te panica. Nu este cine stie ce!
Seara de obicei se folosesc absorbante mari, dar faci cum vrei!
Mai multe ar trebui sa vorbesti cu mama ta!

| MadalinaMadda a răspuns:

Sigur iti vine Stiu asta de la mine! Nu te ingrijora, totul e normal! Pai absorbantele le schimbi cand sunt pline, dar sa nu le ti prea mult ptk dupa miros!