| Elena_Ella_1993 a întrebat:

Eu sunt zodia capricorn, prietenul meu este in zodia gemeni. Credeti ca ne potrivim? :X

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

Nu arew nici o legătură zodia, voi sunteți cei care face relația să țină. Pup!:*

8 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Gemeni si Capricorn : Aer si Pamânt. Nu prea se amesteca acestea doua...

Capricornului îi place sa munceasca, e ambitios si stie exact ce vrea. Asa ca fii atent, nu se omoara prea mult dupa stilul tau schimbator prin excelenta...

Vestea buna este ca un Capricorn este destul de cu picioarele pe Pamânt si destul de intelectual încât sa-ti atraga atentia. Un alt avantaj este ca nativul acestei zodii pare a întineri pe masura ce trece timpul. Dar Capricornul are foarte multa energie "cardinala", este sub semnul lui Saturn (o planeta care ne da lectii în viata) si este adesea pesimist, asteptându-se ca iubirea sa nu-i fie împartasita : a fost de atâtea ori înselat în relatii sentimentale, încât sufla si-n iaurt.

Capricornul are un umor de invidiat. Problema este ca nativul acestei zodii este în acelasi timp si teribil de serios. Mai ales în dragoste. Precaut si serios. Nu m-ar mira ca un alt Geaman sa-i fi frânt inima! Aveti voi darul asta, de a iubi Pamântul cu pasiune, pentru un timp, pentru ca apoi sa-l parasiti si sa va îndreptati spre sfere mai înalte.

Capricornul stie sa faca bani, dar este si atasat de ei! Pentru el, banii sunt o modalitate de a urca pe scara sociala, caci ce îsi doreste orice Capra mai mult decât orice : o masina buna, un statut social important, o functie de raspundere. Pentru altii poate parea snobism, dar pentru Capricorn este ceva foarte important.
Nu asculta prostiile astea!laughing

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Nu cred ca in viata intelegerea, armonia si iubirea dintre doi oameni stau in compatibilitatea zodiilor. Asta mi se pare o mare prostie ca omul sa creada in zodii.
Fiti voi insiva, cat mai naturali si o sa va intelegeti perfect.
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| AcHollism a răspuns:

Nu aflati daca va potriviti dupa zodie, nu are nici o legatura zodia, daca voi va intelegeti si comunicati mult si asa, probabil ca va potriviti.Mai lasati aberatiile astea cu zodii, ca nu ajuta la nimic.
Bafta!

| Denisa20000 a răspuns:

Nu

| Alexandra0797 a răspuns:

Nu poate fi un cuplu clasic, caci Geamanul este mult mai dornic de agitatie decât dvs. Mai mult ca sigur, ati picat în plasa mintii sale agere si inepuizabile. Pot garanta ca asta v-a atras de la inceput.

Acest partener va poate ameti imediat, caci dvs. luati prea repede în serios lucruri cu care el se joaca, pur si simplu. Geamanul nu este posesiv. Mai degraba este tot timpul ocupat, asa ca nu va faceti griji daca întârziati la birou. Va va asalta cu tot felul de intrebari despre dvs., moment în care, inevitabil, vi se va face frica si va veti întreba: "Daca îi spun totul, nu se va plictisi repede de mine?". S-ar putea sa aveti dreptate... Schimbarea si înflorirea prorpiei personalitati este o nevoie vitala pentru Geaman. Exista si partea placuta a lucrurilor: datorita faptului ca este în permanenta la curent cu tot ce misca, poate fi o sursa inepuizabila de informatii.

Pentru a-i castiga simpatia, ar fi bine sa îi admirati agerimea si capacitatea da a stoca atatea informatii, si imediat va deveni foarte afectuos cu dvs. Discutiile cu el sunt foarte stimulative si nu veti ajunge niciodata sa simtiti adierea plictiselii. Geamanul este energia întruchipata. Daca este stimulat intelectual, poate munci foarte mult, ceea ce dvs. apreciati foarte mult la un partener.

| ZeUs27 a răspuns:

Eu zic sa nu crezi in zodii. Daca va placeti, va iubiti, aveti multe lucruri in comun, comunicati e bine.Acum ce faci daca zodiile spun ca nu va potriviti tu ce faci te desparti de el? Asta e o prostie cu zodiile.