| Alesssiiia a întrebat:

Eu sunt zodia leu, prietenul meu este taur.
Credeti ca ne potrivim? :X

Răspuns Câştigător
| Melancolică a răspuns:

Dacă atunci când vă certaţi tu laşi de la tine sau el, totul o să fie okey. Părerea meahappy.
Baftă!

28 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
eu cred ca in ziua de azi de asta relatiile tin asa de putin, pentru ca te ingrijoreaza mai mult compatibilitatea zodiilor decat a partenerului, daca va iubiti, va respectati si va intelegeti, crezi ca mai conteaza ce zodie este el/ea? multumesc domnului ca nu ma incred in asa ceva si nici nu imi fac viata dupa cum zice X-Y zodiacu..traiesc clipa si asta este de ajuns.
O zi frumoasa sa aihappy

| carpediem a răspuns:

Da, dar tu trebuie sa mai lasi din orgoliu si mandrie, iar el sa fie mai putin dominant.

| mona a răspuns:

Va potriviti daca va intelegeti [zodiile conteaza mai putin]

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Nu prea pentru ca leul este foc, iar taur este pamant.Dar oricum tot ce conteaza este faptul daca va iubiti.

| foxsilver a răspuns:

Desi se spune ca destinul ne este scris in stele, dragostea nu tine cont de asa ceva.Intr-adevar,exista informatii ce se pot afla prin intermediul astrologiei, respectiv compatibilitatea dintre doua persoane(SINĂSTRIE se numeste), dar pentru noi, muritorii de rand, sunt foarte complicate si necesita foarte mult timp pentru a le intelege.Si de ce sa pierdem timpul studiind astrele, cand mai bine am petrece clipele langa fiinta ce ne este draga.
Si chiar daca ar avea aceste informatii, indragostitii tot n-ar tine cont de ele, caci dragostea nu poate fi nici dirijata, si nici ingradita de legile universului, ea are propriul ei mecanism, PROPRIILE EI LEGI!

| PunkyA a răspuns:

Tata e leu si mama e taur si sunt impreuna de aproape 20 de aniwinking. Deci pana la urma leul si taurul se potrivesc...

| DianaDidi95 a răspuns:

Nu conteaza zodia! Daca va iubiti va potriviti! laughing :*

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Oamenii inca mai cred in idiotenia numita "horoscop"?

| Iulian03 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de prost sa fii sa crezi in zodii si in prostiile astea cu potrivitul? Adica, daca tu il iubesti pe acest baiat iar el t eiubeste pe mine, dar noi spunem ca din cauza zodiilor nu va potriviti atunci o sa va despartiti? Nu baga in seama toate prostiile astea, daca voi va iubiti si va simtiti bine unul cu celalalt asta e tot ce conteaza.
PS: In caz ca te vei desparti de el vreodata nu va fi din cauza ca zodiile voastre nu s-au potrivit ci pur si simplu nu va mai simtiti bine impreuna.

| Indestructible a răspuns:

Cine dracu' mai ţine cont de horoscop?

| TheSmith a răspuns:

Daca nu e cocos, nu va potriviti!

nu conteaza zodia! ce griji au unii!

| Alesssiiia explică (pentru TheSmith):

CIneva mi-a zis sa ne despartim, ca o sa avem probleme mari in viitor...

| TheSmith a răspuns (pentru Alesssiiia):

Daca tii cont de "cineva", atunci o sa ramai cu acel "cineva"!
Nu mai baga toate prostiile in seama!

| allison20 a răspuns:

Dragoste sa fie, ca restul nu mai conteaza!

| AlinaGeorgiana01 a răspuns:

`Salut si eu sunt leuhappysmug nu prea pun pret pe astfel de lucruri, daca voi va intelegeti va potriviti, daca nu, nu va potriviti.Voi stiti cel mai bine!

| monycutzza a răspuns:

Cele doua zodii sunt prea orgoliosi. Si s-ar putea sa aveti conflicte de personalitate

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Nu.

| Lasxlo_Popa_1997 a răspuns:

Sal si eu sunt leu si am o prietena taur si ne intelegem destul de bine deci da! funda?

| pisicutzzza a răspuns:

Leul se potriveste cu Berbecul si Sagetatorul, dar si cu Balanta, Varsatorul si Gemenii

Taurul se potriveste cel mai bine cu Fecioara, Capricorn si Pesti

dar asta nu conteaza, conteaza sentientele si totul sa fie o.k intre voi:* funda? big grin XD

| Girlslovelife19 a răspuns:

Taur si Leu, Pamânt senzual si Foc teatral...

Sunt multe calitati care va unesc... Amândoi posesivi si fideli, amândoi interesati de activitati culturale si de un camin îngrijit. deci da va potriviti. va doresc fericire impreuna!

| DegeteRapide a răspuns:

Da, sincer, fara sa te dezamagwesc sau ceva si eu stiam ca taurul se potriveste cu fecioara si gemenii si se uraste cu leul si pestii.

| anabatr a răspuns:

Nu cunosc cazuri dar gasesti pe zodiacool.ro compatibilitatea intre zodii..chiar si dupa data nasterii la zodiacooplu.e foarte fain. iti las link https://www. zodiacool.ro/zodiacooplu

| DropsOfLove a răspuns:

Eu sunt taur si un fost prieten de-al meu e leu. cat am fost impreuna a fost foarte oke ne intelegeam bine! desi nu cred ca zodiile influenteaza o relatie atat de mult incat sa merite sa le bagi in seama. daca va intelegeti aveti incredere unul in celalalt si va iubiti atunci aveti toate sansele la o relatie de durata!

| spioanele3 a răspuns:

Da, 97 %.

| LIONS a răspuns:

Nu conteaza zodiile conteaza sa va intelegeti si sa va iubiti o data ce va iubiti No Problem...

| Sandu22 a răspuns:

Da

| VERO999 a răspuns:

Daca tu crezi ca va potriviti nu mai conteaza zodiile, conteaza ce simti nu ce spun altii, deoarece mereu o sa existe persoane care o sa incerce sa va desparta!