| MariusBoy2013 a întrebat:

Fetelor ce vreti voi de la baieti ma refer la comportament?

Răspuns Câştigător
| nodeerskulls a răspuns:

Eu, una, caut urmatoare lucruri:
- sa fie cel putin la fel de inteligent ca mine
- sa fie matur, responsabil si constient de rezultatele actiunilor sale
- sa fie un bun conversationalist
- sa fie cult, citit si creativ intr-un fel sau altul
- sa am lucruri in comun cu el
- sa fie serios
- sa nu fie genul de baietas de cartier bad-boy care sta numai cu ****-n gura si n-a citit o carte de ani de zile
- sa se poarte ca un barbat (sa nu fie fricos, pampalau, sau pres) - daca eu pot sa am coloana vertebrala, poate si el. Nu e nimic daca e timid, dar e o diferenta intre timid si las.
- sa aiba un simt al umorului si sa fie amuzant
- sa nu creada ca barbatul e cel mai tare-n casa si femeia trebuie sa stea la cratita. in relatie trebuie sa fim egali. logic ca fiecare dintre noi se va ocupa de ce se pricepe cel mai bine, dar sa nu aiba idei din astea medievale.

Imi doresc cineva asemanator mie, dar destul de diferit incat sa ne completam bine si sa invatam unul de altul, sa devenim persoane mai bune in relatia asta.

Nu uita: relatie iti faci cu cineva care-ti aseamana. Nu o sa vezi niciodata un cocalar cu o intelectuala daca nu este si el inteligent, nu o sa vezi niciodata un rocker cu o pitipoanca, si tot asa - ma refer la relatii serioase. Dar aparentele inseala, oricum, deci nu se stie ce zace in oamenii aia.

1 răspuns:
| Vans a răspuns:

Să se poarte ca un bărbat, ce dracu!