| FiveHero a întrebat:

iar am nevoie de ajutorul vostru. Ma consider urat. Nu mi s-a spus niciodata acest lucru dar totusi eu ma consider urat.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| CatMeadow a răspuns:

Buna. Felul in care ne vedem pe noi insine este afectat de trecutul nostru. In trecut s-ar fi putut intampla lucruri care sa ne schimbe perspectiva despre cine suntem, cum ne vedem, ce parere avem despre noi. S-ar fi putut intampla orice care sa cauzeze asta. ex: cearta cu un prieten bun, ne afecteaza starea de bine si ne nelinisteste; o insulta care apare, ne scade stima de sine; emotile aparute intr-un moment important, fac sa fim si mai nesiguri pe noi; etc. Important este sa intelegem ca toate lucrurile gresite facute de noi sau lucrurile care ne nemultumesc sunt complet normale sa fie acolo si sa apara din nou. e omenesc. Faptul ca tu te vezi urat are legatura cu parerea despre propria persoana. Te cunosti cu adevarat? Stii cine esti? Iti cunosti sau recunosti slabiciunile? Dar le accepti? Ai incredere in tine? eiii asta e problema.
Frumusetea e un lucru relativ. Nu exista o definitie clara a unui lucru sau a unui,, ceva,, frumos. Fiecare are o alta parere despre frumos. Binenteles ca societatea impregneaza tuturor lucruri gen,, o femeie 90-60-90 buze mare, ochi mari, par lung,, sau,, barbat inalt, musculos, zambet perfect,, ..care sunt irelevante si nu sunt adevarate. Societatea asociaza aceste lucruri cu perfectiunea. Ba mai mult societatea spune ca perfectiunea si numai ea este,,frumoasa,,. Dar sincer, exista ceva ca un lucru,,perfect,,? nu. cateodata ce e perfect nu e tocmai potrivitwinking. nimeni nu e perfect, toata lumea are defecte, atat fizice cat si morale. oo dar cati cu deficiente morale avemlaughing. in fine, revenind. Tocmai asta ne facem,, frumosi,, faptul ca suntem originali, faptul ca. avem defecte. defectele ne definesc, ne fac,,, noi,,, eu,,.,, tu,,. deci suntem frumosi. Si s-o spun mai pe sleau...nu ti-a spus nimeni ca esti urat nu? ei bine asta e ceva. nu crezi? niciodata sa nu-i lasi sa ti-o spuna.
Frumusetea vine din interios. Daca tu ca persoana ajungi sa te accepti pe tine asa cum esti, sa te iubesti asa cum esti, sa fi multumit cu ce ai. Vei radia de increde si de frumusete. Increderea inseamna frumusete. Good luck happy

5 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Este normal si eu ma consider cateodata si nu numai tu. multi...
Trebuie sa fii increzator in tine

| Ammizzu a răspuns:

Sa prinzi incredere in tine. incearca sa cunosti fete care s-ar putea sa iti spuna ca esti frumos sau sa incerci sa te aranjezi astfel incat sa iti placa tie cum arati

| MrsVamp a răspuns:

Se spune ca cel mai bun psiholog si singurul care te poate ajuta esti tu insuti.
Fiecare e frumos si are ceva special in felul sau.
Chiar daca ti se reproseaza sau nu acest lucru nu acorda importanta deoarece multi procedeaza asa din gelozie.
Si incearca sa nu fi asa dur cu tine insuti.
funda? happy

| Anaais a răspuns:

Inainte sa iti raspund, vreau sa imi raspunzi tu primul la o intrebare simpla. Crezi in Dumnezeu?
O sa vezi legatura după.