| Mariuss134 a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu cum sa ii spun + ca suntem prieteni si este mai greu.(pentru mine)De fiecare data cand o vad ma intimidez iar ea imi spune buna si ma imbratiseaza, credeti ca este un semn? Daca imi puteti spune niste mesaje subtile prin care as putea sa-i spun ca o plac sigur o sa incerc sa i le spun.Suntem prieteni cam de 4 ani si de cam acum o luna am inceput sa am sentimente pentru ea.

Răspuns Câştigător
| Hobby a răspuns:

Ce-l mai ușor este să îi trimiți mesaj pe Facebook, nu te vede nu o vezi. Asta ar fi primul pas.
Daca asta nu merge pur si simplu te duci în fata ei îi spui că o placi de ceva timp si ca ai vrea sa ai o relatie cu ea.
Crede-ma nu e usor frate sa vorbesti cu o fata pe care o placi, dar dacă ai început să vorbești cu ea nu o să mai fi timid. Bafta!

| Mariuss134 explică (pentru Hobby):

Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sunt aproape convins că nu te consideră mai mult decât un prieten dacă după 4 ani nu a dat niciun semn mai mult decât o îmbrățișare. Ești în friendzone, omule, acceptă asta și caută alta sau amăgește-te. Pentru siguranță poți să o întrebi dar din "semnele" pe care le-ai spus asta deduc.

| ℛąin a răspuns:

Găsește momentul potrivit și spune-i direct că o placi.