| Ovy11 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cu ce gaze mortale omorau germanii evreii in Cel de-al Doilea Razboi Mondial? Fundita la cine imi raspunde primul corect!

1 răspuns:
| Bor a răspuns:

Zyklon B,avand ca baza cianura de hidrogen. Exista si Zyklon A,care in contact cu apa facea cianura de hidrogen. Zyklon B a fost "produsa" special de nazisti,adica,sa presupunem un buncar pe post de camera de gazare,dar tu nu stiai asta,si ei bagau Zyklon A, mirosea urat, stiai ca ii de rau.Pe de alta parte Zyklon B era facut fara acel miros care era ca un avertisment, in 20 de minute erai mort. Sper ca te.am ajutat happy