| VunkyTory a întrebat:

Îmi spuneți și mie niște statusuri interesante?

2 răspunsuri:
| Brunettedlk a răspuns:

Un copil isi intreaba bunicul "Ce este mai important sa iubesti sau sa fii iubit?" la care bunicul ii raspunde "Ce este mai importanat pentru un fluture aripa stanga sau aripa dreapta? "

Cine îsi trateaza iubita ca pe o printesa, înseamna ca a fost educat de o regina!

Iubeste-o când e somnoroasa sau fara machiaj, iubeste-o în pijama sau în rochie de seara, iubeste-o indiferent de anotimp, iubeste-o ciufulita sau cu un look nou, iubeste-o daca a pus prea multa sare în bucate sau atunci când ti-a facut o surpriza pe care o consideri banala. Iubeste-o pentru simplul fapt ca e langa tine si ca face parte din viata ta, iubeste-o pentru ca are ochi frumosi sau pentru ca plânge ca un copil uneori… Iubeste-o pentru ca e a ta … Iubeste-o asa cum este ea...

Lacrimile contin durere dar nu uita, durerea se poate transforma foarte usor în putere.

Este greu sa ii spui mintii tale sa nu mai iubeasca pe cineva atata timp cat inima inca o face…

Dupa fapte întelegi cine tine la tine, dupa apeluri întelegi cine are nevoie de tine si doar cu timpul întelegi cine întradevar are nevoie de tine.

Tot ce se spune dupa a 5-a bere, se numeste scurgere de informatii.

Regulile pe trecerea de pietoni. Verde - mergi, rosu - fugi!

Sa fie cineva care sa-mi spuna : "Cât traiesc eu, tu niciodata nu vei fi singura!"

Acum 20 de ani, din poze lipseau culorile... In prezent lipsesc hainele!

Obisnuiai sa ma faci sa ma simt atât de speciala! si apoi ai plecat.

Cand esti singur, asta nu inseamna ca esti slab - asta inseamna ca esti destul de puternic ca sa astepti ceea ce intr-adevar meriti.

Cuvintele sunt cheia - alese corect pot deschide orice suflet si inchide orice gura.

Chiar daca iti ceri scuze, uneori lucrurile raman la fel...

Daca vrei sa ajungi repede - mergi singur... Daca vrei sa ajungi departe, mergeti - împreuna

Stimate Google! Te rog sa nu te comporti precum prietena mea. Lasa-ma mai întâi sa-mi termin propozitia si apoi poti sa-mi dai sfaturi. Multumesc!