| Dermou a întrebat:

In saptamana asta am banchetul si as vrea sa aflu niste pareri de la voi. CUM VA FI?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Amintiri de la banchet...Nu mai tin minte ce am mancat pentru au trecut peste 25 de ani de atunci dar parca purtam o rochita albastra...
Atunci au iesit la pensie proful de rusa si profa de bio, asa noi elevii i-am pus sa danseze impreuna.Am facut cerc in jurul lor si am aplaudat puternic....Doamne ce amintiri.
Aveam dreptul la sticla de vin la doua persoane (ce mai eram,, mari '' 17 -18 ani).Dar colegii nostri poznasi ne-au invitat la dans, iar altii au furat vinul.Noroc ca am ascuns o sticla si am avut si noi o sticla de la 4-5 persoane.
Pe la 12 s-a dat stingera (era imediat dupa Revolutie), chelenerii au stans de pe mese, noi nu ne induram sa plecam, au stins luminile asa am fost nevoiti sa o facem.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca putem citi viitorul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum vrei tu sa fie si cum va fi soarta.
Trebuie sa te distrezi, asta-i regula de aur a orcarui banchet!

| Decicumzici a răspuns:

Deci va fi... stai sa iau globul de cristal sa vad ce zice