| CCCatch a întrebat:

La ce vârstă ai avut prima relație şi ai o amintire frumoasă cu ea sau ai regrete( că a fost prea devreme, a durat puțin etc.)? Ce părere aveți de o relație la 14 ani?

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Nu exista relatii la 14 ani. Sunt doar doi copii scapati de sub control care se joaca stupid.
E muuuuuuuuulllllltttttttt prea devreme la 14 ani sa te gandesti la asa ceva. Trebuie sa ai cu totul alte ganduri la varsta aia.

| Rd79 a răspuns (pentru Plato):

Tu stii ca Fecioara Maria avea vreo 15 ani cand a nascut, si umbla cu unu' de vreo 80 ani. Si ca pana acum vreo 100-200 ani nu era de loc ciudat ca fete de 15 ani sa aiba copii, da? Am regresat de atunci ca specie, sau ce?

| SEMIHA a răspuns:

Prima mea relație este cea în care sunt acum. Și am aproape 20 de ani. "Relațiile" care încep la vârste fragede precum 14 ani sau chiar mai puțin, sunt doar prietenii care au la bază diferite scopuri. La 14 ani nu știi ce înseamnă să ai un serviciu, să ai un cămin în grijă, să ai copii. Atunci totul este roz. O să crești și vei înțelege singur/ă toate astea.