| Roxanyka98 a întrebat:

:* luni dau simulare la romana sunt in clasa a VIII-a
si am o teama foarte mare...mi-e frica ca voi stii nimic chiar daca sunt una din cele mai bune la romana.
cei care ati dat vii s-a parut greu? si cei care vor da..ati avut emoti? v-ati descurcat?
dau FUNDAhappy

5 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Si eu am dat simulare la romana si nu mi s-a parut foarte greu
crede in fortele tale, lasa emotiile departe si vei scoate o nota buna
sa nu uitam insa ca este doar o simulare si pana la evaluarea nationla te vei pregati mult mai bine
succes!

| Ironicnαme a răspuns:

Nu trebuie să ai emoţii mari, având în vedere că eşti una din cele mai bune la română. Trebuie să scapi de emoţii învăţând mai mult şi repetând mai mult. Sunt convinsă că vei avea câteva emoţii, însă trebuie să scapi de ele gândindu-te la faptul că nu eşti un copil de nota 4. Indiferent de notă, trebuie să te gândeşti că examenul de admitere se dă mai târziu şi ai timp să scapi de frica asta.

| AnabellaXD a răspuns:

Bunahappy Depinde putin si din ce judet esti.De exemplu cele mai grele subiecte sunt date in judetul Prahovahappy. Oricum nu te stresahappy Cu cat te stresezi mai mult cu atat vei fi mai panicata.Nu iti ia nimeni capul, si la romana este mult mai usor decat la matematicahappy.Mai intai fa lucrurile pe care le sti si pe care le faci perfect dupa concentreazate pe ce e mai greu.happy
MULTA BAFTAhappy :*

| OkAyAn a răspuns:

Buna eu am dat si nu mi s-a parut putin mai greu ca la examen si sincer sa fiu nu eram printre primi cei mai buni! In primul rand nu trebuie sa ai emoti daca ai emoti vei uita mai tot ce ai invatat eu nu am avut ca nu aveam de ce eram sigur ca voi lua o nota bunicica oricum asta e doar asa de proba ca sa vedeti cam cum e examenul chiar daca ei o nota mai rea pana la examen mai repeti si cu siguranta deca esti buna la romana nai dc sa te temi!
Si la examen nu a fost de loc greu chiar foarte usor nu mai stiu exact ce era doar ca la ultimul sub trebuie sa faci o compunere si va va da si voua cu siguranta asta!
Dar in principal sa nu ai emoti gandeste pozitiv si incearca sa nu fi suparata nervoasa in momentele alea fi cat mai calma!
Baftaaa la simulare!

| Liceancata a răspuns:

Bună! Eu am terminat anul trecut clasa a 8a. Desigur, ai nevoie de incredere in tine! Daca zici ca esti printre cele mai bune eleve la română, nu trebuie să-ți faci griji! Mie nu mi s-a părut greu deloc. La acea simulare am obtinut 9, 20. Dacă îți place cu adevărat ceva, cu siguranța, cu puțină perseverență, vei reuși! Oricare va fi rezultatul, nu te descuraja! Aceste simulări au rolul de a te pregăti pentru examen! Baftă! happy