| Deea4Deeutza a întrebat:

Buna TPU? Cum vi s-au parut subiectele la simulare evaluare nationala la clasa a VIII-a? La romana a fost usor, parerea mea.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Matematică subiectele au fost destul de uşoare; mai puţin problema 2 de la Subiectul III.
Şi la Română au fost subiecte uşoare, doar că mulţi NU se aşteptau să se dea o doină populară happy

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal ca a fost usor, atata timp cat inveti si esti atent totul e usor. Sa stii ca, greu le e celor care nu invata absolut nimic.

| KillMePlease a răspuns:

La romana a fost simplu... Au stiut copii de clasa a VI-a sa raspunda la intrebari la care cei mai mari nu au stiut laughing *trist*
La matematica...Partial, cat de cat, aproximativ usor...Da'nu chiar laughing

| Aretha a răspuns:

La romana a fost mediu, voi lua 8.35 laughing sigur si la mate iau 3, puteam lua 6-7 dar m-am incurcat la alea simple. Sper examenul sa fie mai simplu laughing)

| Nataliaa25 a răspuns (pentru Aretha):

Si eu am patit la fel laughing La matematica subiectul 3 a fost foarte greu.

| Lorenuta2000 a răspuns:

La romana mi s-a parut usor chiar repetasem de curand la clasa doina am gresit din neatentie doua raspunsuri. La mate m-am gandit cateva secole la 1 de la partea 3 problema 2 nu a fost chiar asa imposibila ca prima dar imi pierdusem concentrarea pentru ca m@am panicat la prima si am pierdut ceva timp. La ambele am dat foaia cand mai erau 5 minute deci a fost de lucru. Oricum am luat peste 9 la ambele sunt multumita daca fac asa si in vara.

| Negativu01 a răspuns:

La romana mi s-a parut foarte usor.Multi nu se asteptau la doina dar doina nu e specie grea.La mate primele 2 subiecte nu au fost grele.Insa subiectul 3 a fost ca dracu' de greulaughing